Simonka

04.03.2022

Byl krásný podzim... Psal se čas 20:45, když mi zazvonil mobil. Volala mi žena – praskla ji voda. Připravovala se na vaginální porod po předchozím císařském řezu. Žasla jsem nad jejím odhodláním a sílou. Její přesvědčení, že to zvládne, bylo ohromující. Po telefonu zjišťuji, zda už má kontrakce
a jak se cítí. Nic se nedělo, tak jsme se domluvily, že se v klidu připraví a vyrazíme do porodnice ve Šternberku, ve které si přála rodit.
I já dokončovala poslední přípravy, ovšem nestihla jsem ani dopnout batoh a už mi zvonil telefon znovu – tentokrát už volal manžel. Zpovzdálí jsem slyšela ženu, které nastoupily porodní bolesti. Porod se tak rychle rozeběhl, že žena byla převezena do Šumperské porodnice, kde jsem už na ni čekala. Ihned po příjezdu byla přijmuta na porodní box. Psal se čas 21:35 – vlny byly tak intenzivní, že překvapily nejen ženu, která se je ve své plné síle snažila statečně prodýchat, ale i všechny zúčastněné.

Začaly jsme si plánovat, mezitím co bude vlny prodýchavat, jak se udělá napářka a sprcha, aby vše zvládala s lehkostí. Miminko ale mělo jinou představu – v čase 22:15 se rodí vytoužená Simonka. ♥

Ne každý rychlý porod může být pro ženu úžasný. Ba naopak – o to víc síly žena musí posbírat, aby to zvládla. Každá z nás v sobě tuto sílu má. Tato statečná žena taky. Byla úžasná a vše zvládla perfektně.

Zase se nám potvrdilo, že člověk hold míní a život mění. :)  A přesto všechno dopadlo krásně. ♥

Děkuji, že jsem u tohoto zrození nového života mohla být s vámi! Vaše VenDula. ♥